Co zrobić, gdy zgubisz aparat słuchowy?

Aparaty słuchowe to urządzenia, które zdecydowanie podnoszą komfort życia osób z niedosłuchem. Dzięki nim mogą w znacznie mniejszym stopniu odczuwać swoje ograniczenie, a w większości przypadków zanika ono zupełnie.

Dzisiejsze aparaty słuchowe to cyfrowe gadżety, których nawet najmłodsi nie będą się wstydzić – są bowiem zwyczajnie niewidoczne. Jednak ta cecha może być również ich wadą, ponieważ takie niewielkie maleństwa bardzo łatwo zgubić. W naszym krótkim poradniku podpowiadamy, co zrobić, żeby zgubienie aparatu nie było tak uciążliwe oraz jak poradzić sobie z jego poszukiwaniami. 

Aparaty słuchowe – jak znaleźć ten najlepszy 

Jeśli zastanawiasz się, jak zabrać się do znalezienia idealnego aparatu słuchowego, przede wszystkim skonsultuj się z audiologiem i sprawdź, jak duże jest uszkodzenie słuchu. W zależności od tego należy dobierać aparaty słuchowe

Innym kryterium są też możliwości finansowe – im więcej środków jesteś w stanie przeznaczyć na aparat słuchowy, tym lepszej jakości on będzie. A lepsza jakość to nie tylko oczywiste korzyści dla poprawy słuchu, ale również rozwiązania technologiczne, dzięki którym codzienne funkcjonowanie będzie wygodniejsze. 

Szukasz miejsca, w którym znajdziesz wysokiej jakości aparaty słuchowe? Sprawdź https://www.swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe gdzie znajdziesz aparaty słuchowe przeznaczone dla różnych możliwości finansowych oraz potrzeb klientów. 

Jak radzić sobie ze zgubieniem aparatu słuchowego? 

Zgubienie aparatu słuchowego to bez wątpienia sytuacja dość trudna. Niezależnie od tego, ile kosztował zgubiony aparat, to przede wszystkim ponosimy cenę w postaci utraty możliwości dobrego słyszenia. 

Jeśli wybrany przez Ciebie aparat miał taką możliwość, możesz go łatwo namierzyć za pomocą wbudowanego GPS-u oraz aplikacji w smartfonie. O ile w aparacie nie rozładowała się bateria, możliwe będzie jego namierzenie. 

Co jednak zrobić, jeśli aparat słuchowy nie dawał takiej możliwości? Przede wszystkim należy jak najszybciej zgłosić się do audiologa, by pozyskać nowy sprzęt. Jeśli stary model zostanie znaleziony, drugi aparat będzie urządzeniem zapasowym.