Dieta Dukana a zdrowie

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje idealnej diety. Jedni podążają za aktualnymi trendami w modzie, drudzy pragną zmian, jeszcze inni kierują się względami zdrowotnymi. Wszystkich łączy zaś jedno, pragnienie osiągnięcia szybkiego rezultatu. I tu idealnie wpasowuje się dieta Dukana, która bazuje na spożywaniu dużej ilości produktów białkowych z niską zawartością tłuszczu.

Przebiega w czterech fazach. Jest niezwykle popularna, gdyż stosujący ją nie muszą liczyć kalorii, czy ograniczać liczby posiłków. Jest adresowana głównie do osób lubiących mięso, więc wciąż do większości populacji. Specjaliści z zakresu zdrowego żywienia odradzają jednak dietę Dukana, wskazując na jej skutki uboczne. Ich zdaniem zaburza ona pracę nerek, wątroby i mózgu, gdyż bazuje głównie na ogromnej dawce protein.

Efekty spadku wagi widoczne są niemal z dnia na dzień. Wielu użytkowników uskarża się jednak na efekty takie jak: wypadanie włosów, problemy z układem moczowym, kołatanie serca, drażliwość, kłopoty ze snem. Warto więc rozważyć zbilansowane, zdrowe odżywianie i nie narażać organizmu na taki rollercoaster.

Dodaj komentarz