Jak przekształcić mały balkon w oazę na świeżym powietrzu?

Jeśli uważasz, że Twój balkon jest za mały, aby zapewnić piękny pokój na zewnątrz, do którego można uciec, pomyśl jeszcze raz. Spójrz na swój mały balkon. Czy służy jako dodatkowe pomieszczenie na zewnątrz, czy jest zatłoczone śmieciami, martwymi roślinami doniczkowymi, sznurami do mycia, mopami i wiadrami? Jeśli to drugie, czas na przemyślenie. To, jak sprawisz, by ta maleńka przestrzeń pracowała dla Ciebie, może być różnicą między uczuciem zamknięcia w środku, a pięknem balkonowego ogrodu i stylu życia na świeżym powietrzu.

Aby stworzyć wymarzony balkon w nowe mieszkania Bydgoszcz potrzebny jest plan. W stworzeniu planu pomocne będą zajęcia którymi chcesz się zająć na zewnątrz. Jeśli twoja przestrzeń jest ograniczona, być może będziesz musiał wybrać między gotowaniem, jedzeniem, wylegiwaniem się i ogrodnictwem, ale przy starannym zaplanowaniu, wszystko może być możliwe.

Zbieraj pomysły i opracuj schemat kolorów, jak chcesz, aby wyglądała przestrzeń. Spowoduje to powiązanie wszystkich elementów i sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać opływowo, nawet gdy pełni podwójną funkcję. Dopasowanie konewki do poduszek siedziska, rośliny doniczkowe do osłony grilla może wydawać się obsesyjne, ale jest to klucz do stylu małej przestrzeni.

Posprzątaj balkon. To chyba oczywiste, że to powinna być pierwsza fizyczna czynność podczas zmiany jego wyglądu. Usuń obumarłe rośliny, puste doniczki, sprzęt do sprzątania, stare opakowania, połamane krzesła i sznury do prania. Zostaw wolne miejsce, jakbyś właśnie się wprowadził, żebyś następnie nie miał problemów z dokładnym wyczyszczeniem wszystkiego!

Wykorzystaj ściany! Jeśli posiadasz swój dom i/lub przepisy budowlane na to pozwalają, powieś pionowy ogród, mocując go do ściany. Jeśli nie, wybierz te z modułami piętrowymi, które będą stać pod ścianą. Gdzie posadzisz rośliny i inne zioła, które są łatwe w pielęgnacji i przyjemne dla oka. Parawany dekoracyjne to kolejny fajny pomysł na udekorowanie przestrzeni kolorem.