Life Style

Jak ubrać się na zimowy spacer?

Zima to pora roku, która szczególnie daje nam się we znaki. Jest zimno, mokro i wietrznie. Zalegający śnieg nie poprawia sytuacji, bo mimo że wygląda pięknie, to jest bardzo zdradliwy i może utrudniać codzienne przechadzki. Na szczęście są sprawdzone sposoby na to, by przygotować się do zimowych spacerów. Dzięki temu można wychodzić na dwór bez obaw o to, że spacer skończy się przeziębieniem. Jak się ubrać? Co wybrać, by wyglądać modnie i równocześnie nie rezygnować z własnej wygody?

Zacznijmy od butów!

Na początek przyjrzyjmy się obuwiu, bo odgrywa ono kluczową rolę w każdej stylizacji. Buty zimowe męskie powinny być przede wszystkim mocne i szczelne. W żadnym wypadku nie mogą przepuszczać wilgoci, o którą łatwo, gdy na chodniku zalega śnieg. Z tego powodu szczególnie dobrze sprawdzają się buty ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Są one też bardzo stylowe, co umożliwia wykorzystanie ich w wielu outfitach. W tym sezonie szczególnie modne są wsuwane botki. Mają one cholewkę, która sięga powyżej kostki. Zamiast skomplikowanych zapięć, mają one niewielkie gumki, które umożliwiają swobodne wsunięcie w nie stopy. Botki powinno się nosić tak, by cholewka zakrywała dół nogawki spodni. To szczególnie ważne, gdy na dworze jest śnieg. W przypadku zwykłych, niskich butów zimowych szybko zauważysz przemoczenie nogawek. Botki mogą Cię przed tym ochronić. Dzięki temu pozbędziesz się też problemu z nieestetycznymi zaciekami na spodniach od soli drogowej.

Modna parka

Do butów zimowych koniecznie trzeba dobrać odpowiednią kurtkę. W tym roku do łask wróciły parki. Są to dłuższe kurtki, które zwykle sięgają do połowy uda. Najczęściej mają też kaptur. Na szczególną uwagę zasługują te, które na kapturze mają ozdobne futerko. Dodaje ono objętości ubraniu i przy okazji daje sporo dodatkowego ciepła. Dobra parka powinna koniecznie być zapinana na zamek błyskawiczny oraz mieć dodatkowe guziki lub napy, które go zabezpieczają. Dzięki temu może on dobrze zabezpieczać przed zimnem. Jeśli chodzi o odcienie, to w tym sezonie raczej królują neutralne kolory. Największym zainteresowaniem cieszą się kurtki w kolorze czarnym i szarym. Niektórzy panowie decydują się też na kurtki oliwkowe lub karmelowe. Te ostatnie doskonale wyglądają w połączeniu z dżinsami, więc mogą być wartościowym dodatkiem w szafie. Warto też wspomnieć, że tej zimy nie nosi się już kurtek puchowych. Coraz mniej osób się na nie decyduje, bo po prostu są mało praktyczne i trudno jest utrzymać je w czystości.

Pamiętaj o detalach

Wprawdzie bez męskich butów zimowych żaden pan nie powinien wychodzić z domu, to inne elementy stroju też są bardzo ważne. Wbrew pozorom czapka i szalik są niezbędne. Są ważnym elementem stylizacji, bo dzięki nim całość jest dopięta na ostatni guzik. Oczywiście chronią też przed zimnem, co jest niezwykle ważne w sezonie szczególnie wysokiej zachorowalności na przeziębienia czy grypę. Najlepiej jest szukać gotowych zestawów złożonych z czapki, szalika i rękawiczek. Wtedy można mieć pewność, że każdy z elementów harmonizuje z resztą.