Dom i Ogród

Jakie wybrać krzesła do ogródka piwnego?

Krzesła do ogródka piwnego to kluczowy element jego wyposażenia. Muszą posiadać szereg cech, które pozwolą na długie ich użytkowanie. Co więcej, oprócz aspektów typowo użytkowych, muszą one być eleganckim dopełnieniem wystroju w przypadku eleganckich restauracji i kawiarni z ogródkami.

Wszystkie krzesła powinny być jednakowe, by uniknąć mało eleganckiego dostawiania krzeseł roboczych. Oferta krzeseł do ogródków piwnych jest bardzo szeroka, jednak jakie wybrać, by być zadowolonym?

Co trzeba wiedzieć przed kupnem krzeseł do ogródka piwnego?

Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim krzesła te będą użytkowane na zewnątrz, więc muszą być ciężkie, by ewentualny wiatr ich nie przesuwał, więc lekkie, plastikowe krzesełka mogą być problematyczna. Po drugie muszą być odporne na warunki atmosferyczne, również deszcz, co oznacza, że wybór eleganckich, materiałowych krzeseł może okazać się ogromną katastrofą już przy pierwszych opadach deszczu. Trzeba pamiętać, że w Polsce sezon na ogródki piwne trwa niecałe pół roku, więc warto, by krzesła można było wygodnie przechowywać jedno na drugim w okresie zimowym i by zajmowały w ten sposób jak najmniej miejsca.

Jakie krzesła do ogródka piwnego wybrać?

Coraz większą popularnością cieszą się krzesła metalowe z wykończeniem drewnianym. Są one niewątpliwie dobrym wyborem, ponieważ spełniają praktycznie wszelkie potrzeby. Są w miarę ciężkie, więc wiatr ich nie przesunie. Po nałożeniu jednego na drugie nie zajmują zbyt wiele miejsca, więc ich przechowywanie nie będzie zbyt trudne w sezonie zimowym. Dodatkowo metal z drewnianym siedziskiem jest odporny na warunki atmosferyczne i nawet podczas ulewy czy gradobicia nieschowane krzesła nie zniszczą się ani nie nasiąkną wodą, która po prostu z tych krzeseł spłynie. Oczywiście, o ile krzesła są dobrze zaimpregnowane. Ich czyszczenie również jest bardzo proste, a jeśli chodzi o wygodę, zawsze można na siedzisko nałożyć bardziej miękką nakładkę. Nie oznacza to, że wszystkie inne krzesła się nie sprawdzą. Nadal cieszą się popularnością krzesła plastikowe, jednak podczas wietrznej pogody trzeba je chować do środka lokalu (co swoją drogą nie stanowi aż takiego kłopotu, bo są one lekkie). Dobrym wyborem również są krzesła wykonane z materiałów, które nie wchłaniają wody. Najczęściej są wykonane z technorattanu. Bazą takiego krzesła jest oczywiście stelaż najczęściej wykonany ze stali. Jest to jeden z najelegantszych (i bardzo wygodnych) rodzajów krzeseł do ogródków piwnych, często wybierany w miejscach takich jak chętnie uczęszczane starówki miast czy do eleganckich restauracji i kawiarni.