Life Style

Kozaki a może botki? Sprawdź, jakie buty dobrać do jesiennych stylizacji dziecka

Dziewczęce buciki jesienne muszą spełniać szereg kryteriów. Mają być nie tylko wygodne, ale również – w opinii wielu małych dam – stylowe. Dodatkowo warto wybrać model, który poradzi sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi, jakie panują od okolic września do listopada. O czym warto pamiętać, wybierając dziecięce buty do jesiennych stylizacji?

Zadbaj o wygodę

Obuwie jesienne, jeszcze bardziej niż to przeznaczone na wiosnę czy lato, powinno być odpowiednio dopasowane do potrzeb dziecka. To oznacza, że choć nałożenie dziewczynce obuwia po starszej siostrze wydaje się być kuszącą i ekonomiczną opcją, nie zapewni jej odpowiedniego komfortu. W obuwiu jesiennym i zimowym znajdują się wkładki, które dopasowują się do stóp dziecka, a te z kolei – nawet wśród rodzeństwa mogą charakteryzować się różną budową. Dlatego też warto zainwestować w zupełnie nowe buciki dla dziewczynki, które pozwolą na zabezpieczenie jej stópek i zapewnienie komfortu.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Wybierając dziecięce obuwie, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by oferowało ono odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W okresie jesiennym szczególnie często występują opady, które z kolei mogą przyczyniać się do przemakania niedopasowanego do aury obuwia. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, warto wybrać choć dwie pary dziecięcych bucików: jedne przeznaczone na cieplejsze, suche dni i drugie, które sprawdzą się przy nieco gorszej aurze.

Rodzaj zapięcia

Sposób zapinania bucików ma szczególnie duże znaczenie dla młodszych dziewczynek, które mogą mieć trudności z nakładaniem niektórych typów obuwia. W tym przypadku świetnym wyborem są botki dla dziewczynki, które nakłada się zazwyczaj poprzez wciągnięcie. Niektóre modele nie posiadają żadnych dodatkowych form zapinania, a inne – są wyposażone w łatwy w obsłudze zamek błyskawiczny.

Niewielka masa

Aby buciki dla dziewczynki były wygodne, przede wszystkim powinny być lekkie. Maluchy często poruszają się bardzo dużo i dość szybko, a co za tym idzie – potrzebują obuwia, które nie będzie krępować ruchów, a przy tym nie obciąży stawów. W tej roli sprawdzą się szczególnie dobrze lżejsze botki dla dziewczynki, które są nie tylko stylowe, ale również wygodne.

Dopasowane do pogody

Wybierając obuwie na jesień, należy uwzględnić różne dni. Wspominaliśmy wcześniej, że w trakcie tej pory roku mogą trafić się zarówno słoneczne, jak i zdecydowanie mniej pogodne dni, a co za tym idzie – w garderobie małej damy powinny znaleźć się co najmniej dwa modele obuwia. Dobrze, jeśli jedne z nich będą w pełni wodoodporne (np. kalosze lub obuwie z membraną wodoodporną), a drugie – sprawdzą się lepiej w ciepłe dni. W ten sposób dziewczynka zachowa pełen komfort bez względu na aurę, a jej stylizacje będą prezentować się niezwykle estetycznie.

Jak widać, wybór dziewczęcego obuwia jesiennego nie jest tak skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Jednak aby zapewnić dziecku maksymalny komfort, należy zadbać o szereg kwestii, które opisaliśmy powyżej. Powodzenia w dokonywaniu wyboru!

Dodaj komentarz