Komputery

Mac OS – narzędzie do pracy

Komputery od początku swojego istnienia miały ułatwić wykonywanie pracy. Dzięki możliwości wykonywania skomplikowanych operacji graficznych i obliczeń na dużych wartościach zapewniły sobie one stałe miejsce we współczesnym świecie. Mimo że liczba platform wyraźnie się obniżyła, w porównaniu do sytuacji sprzed kilkudziesięciu lat, to dalej mają różne zastosowanie. Windows jest systemem uniwersalnym, natomiast Linux z reguły wykorzystują zaawansowani informatycznie użytkownicy komputerów.

Mac OS spośród tej trójki zapewnia prostotę obsługi i niespotykaną płynność działania. Dzięki doskonałej integracji oprogramowania z innymi urządzeniami Apple, takimi jak iPhone czy iPad, ułatwia pracę w każdych warunkach. Pod to oprogramowanie powstaje wiele unikalnych dla platformy narzędzi, jak chociażby iMovie czy darmowy zestaw biurowy do pobrania z App Store. Instalowanie oprogramowania jest niezwykle łatwe – polega na przeciąganiu ikon z pulpitu do odpowiedniego folderu lub kliknięciu jednego przycisku w preinstalowanym sklepie.

Mac OS wymaga przyzwyczajenia ze względu na inny układ klawiatury i odmienną dynamikę poruszania się kursora. Jednak dokładność dedykowanych urządzeń wskazujących zadziwi każdego. Zdecydowanie warto w nie zainwestować. Spośród wielu urządzeń w ofercie Apple, dwie największe grupy stanowią: komputery iMac oraz laptopy MacBook.

Dodaj komentarz