Na której ręce nosimy obrączki

Obrączka jest to symbol miłości i darzenia uczuciem drugiej osoby. Taka tradycja została zapoczątkowana wieki temu w starożytnym Rzymie. W tamtym czasie jednak obrączki były wytwarzane z całkiem innych materiałów niż dzisiaj. Wszystko zależało w jakiej pozycji społecznej był określony osobnik, zatem obrączka w tamtych czasach mogła być drewniana albo metalowa.

Właśnie wtedy zapoczątkowano noszenie obrączek na prawej ręce i w niektórych krajach jest to praktykowane do dnia dzisiejszego. Jednak moda ciągle się zmienia i będzie się w dalszym ciągu zmieniać. Już w tym momencie w takich krajach jak Brazylia, Szwecja czy Irlandia obrączkę nosi się na serdecznym palcu u lewej ręki. Wszystko zależy od kultury danego kraju i jego tradycji w tej kwestii.

Przez te wszystkie lata jedyną rzeczą która się zmieniła całkowicie jest materiał z którego są wykonywane obrączki. Dlatego ich ceny są wysokie w szczególności za wysoko-karatowe obrączki, które mogą nas kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodaj komentarz