Najbardziej przydatne akcesoria do karmienia piersią

Karmienie piersią to najlepszy i najzdrowszy sposób odżywiania dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Właściwie wybrane akcesoria do karmienia pomogą ułatwić naukę i przebieg tego trudnego – choć naturalnego –procesu. Mama planująca karmienie piersią powinna jeszcze przed porodem wyposażyć w kilka niezbędnych artykułów, które ułatwiają naturalne karmienie.

Przede wszystkim warto zadbać o ubrania dla karmiących – dzięki nim młoda mama nie będzie musiała walczyć z niewygodną i niedostosowaną garderobą. Ogromną pomocą dla karmiącej mamy jest także dobry laktator elektryczny. Pomoże on w rozkręceniu laktacji i leczeniu zastojów i zapaleń piersi, a także umożliwi przygotowanie zapasu mleka mamy w przypadku, kiedy ta zaplanuje dłuższe wyjście z domu.

Planując naturalne karmienie warto także wyposażyć się w krem łagodzący podrażnienia brodawek na bazie lanoliny – przyniesie on mamie ulgę w pierwszych tygodniach karmienia, kiedy jest ono jeszcze dość bolesne. Inne akcesoria do karmienia, które z pewnością przydadzą się młodej mamie, to woreczki do mrożenia pokarmu oraz wkładki laktacyjne.

Dodaj komentarz