Obóz harcerski – odpowiedni dla dzieci?

Czas wakacji to także wytężony okres dla rodziców w poszukiwaniu zapewnienia opieki swoim pociechą. W końcu jakoś musimy zapewnić dzieciom opiekę, przez te dwa miesiące a nie zawsze możemy pracować zdalnie lub oddać pod opiekę dziadkom. Istnieją jeszcze opcje obozów, kolonii i półkolonii. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być dla dzieci obóz harcerski.

Jest to też bardzo ciekawa opcja pod względem finansowym ponieważ koszt takiego wyjazdu to niecały tysiąc złotych (w przypadku innych obozów ceny idą w górę od tysiąca złotych). Ale niska cena oznacza też, że nie ma takich wygód jak w przypadku innych obozów lub kolonii. Harcerze młodsi i zuchy śpią w namiotach czteroosobowych na tzw. łóżkach kanadyjkach, harcerze starsi sami robią sobie łóżka i je wyplatają.

Taka forma wypoczynku nie jest dla każdego, ale dla większości to niesamowita przygoda życia i każdego roku chcą wracać w to samo miejsce. Każdy harcerz czeka tylko na coroczny obóz i obcowanie przez 14 dni z przyrodą. Taki obóz to przeżycie również dla rodziców.

Dodaj komentarz