Moto

Opony wielosezonowe – dla kogo?

Zima co roku zaskakuje kierowców. Szczególnie przy pierwszych w sezonie opadach śniegu kolejki do wulkanizacji potrafią osiągać pokaźne rozmiary. Problemem w takiej sytuacji może być również deficyt opon zimowych. Rozwiązaniem tej kwestii mogą okazać się opony wielosezonowe. Jednak czy to na pewno najlepsze rozwiązanie?

Opony wielosezonowe czy opony zimowe?

Wbrew pozorom „wielosezony” nie są dużo gorsze od opon zimowych. I jedne i drugie dobrze sprawdzą się przy niższych temperaturach (a warto pamiętać, że opony letnie drastycznie tracą właściwości w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza). Nie bez powodu jednak opony zimowe są ciągle chętnie kupowane.

W cięższych warunkach opony zimowe zapewniają znacznie lepszą przyczepność niż wielosezony. Dlatego też są szczególnie polecane kierowcom, którzy częściej poruszają się mniej uczęszczanymi drogami, albo decydują się na wyjazdy w góry.

Opony wielosezonowe to natomiast najwygodniejsze rozwiązanie dla osób poruszających się po krótkich trasach w mieście, a także po regularnie odśnieżanych drogach, na których niełatwo o szczególnie ciężkie zimowe warunki.

Dodaj komentarz