Tureckie atrakcje: Milet

Milet to jedno z ciekawszych miejsc dla miłośników historii oraz jeden z najważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki po Turcji. Bardzo chętnie zaglądają tu miłośnicy historii oraz wszelkiego rodzaju starożytności, na których czeka to sporo atrakcji. Co warto wiedzieć na temat Miletu? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jego terenie?


Wiadomo, że portowy Milet był w czasach starożytnych miastem o ogromnym znaczeniu, o czym zresztą do dziś przypominają nam ruiny dawnych budowli. W antycznym mieście, z którym związany był słynny Tales, do dziś panuje wyjątkowa atmosfera, a historyczny spacer wśród wiekowych ruin może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie.

To unikalne stanowisko archeologiczne może oczarować nas m.in. potężnym teatrem, którego widownia mogła pomieścić nawet 15 tysięcy osób. Łaźnie Faustyny, świątynia Serapisa oraz potężna fontanna – wszystko to wciąż robi ogromne wrażenie. A ponieważ ruiny tego antycznego miasta mogą się pochwalić malowniczym otoczeniem, spacer po jego terenie może się na długo zapisać w pamięci każdego z nas.

Dodaj komentarz